Co vše umí opravdová meteostanice?

/, Příslušenství/Co vše umí opravdová meteostanice?

Co vše umí opravdová meteostanice?

Pod pojmem meteostanice si celá řada lidí představí jakési dvě malé krabičky – jednu s čidlem, kterou dáte ven, a druhou s displejem, kterou si ponecháte doma a čekáte, co se bude dít. Přílišné funkčnosti se však nedočkáte, jelikož se s trochou nadsázky řečeno jedná spíše o takový nevzhledný digitální teploměr. Není se ale čemu divit. Takováto zařízení totiž stojí pouze pár korun a dost často je koupíte například hned vedle rohlíků ve vašem oblíbeném supermarketu. Není však meteostanice, jako meteostanice – ta pořádná vypadá úplně jinak a nabízí mnohonásobně více funkcí a možností.

Meteorologická stanice v tom pravém slova smyslu je něco, co vám bude svým vzhledem připomínat spíše výbavu kosmického vozítka. Krásným příkladem takového řešení je český výrobek nesoucí označení IP meteostanice ME13, viz následující obrázky. Jedná se o kvalitní meteorologickou stanici, která díky mnoha čidlům a funkcím nabídne v podstatě veškeré informace o počasí v okolí vašeho domu či chalupy.

Senzory a funkce meteostanice

Meteostanice IP ME13 měří vše, co vás v souvislosti s počasím napadne. Od základního měření teploty a vlhkosti, přes barometrický tlak či rychlost a směr větru, až po sluneční osvit a množství srážek. To ale není ani zdaleka vše. Kromě těchto základních informací, které meteostanice shromažďuje svými senzory, pracuje také s dalšími doplňkovými hodnotami. Z těch zajímavějších lze zmínit fáze měsíce a zvěrokruhu, minimální a maximální teplotu v průběhu dne, či denní počet srážek. Kompletní výčet parametrů IP meteostanice ME13 naleznete například na stránkách Heureka.cz.

Hlavní výhody IP meteostanice ME13

Výhod používání takto vybavené meteorologické stanice je hned několik. Jako první lze uvést jednoduchost a snadnou dostupnost všech měřených dat, bez nutnosti dalšího zpracování jakýmkoli počítačem či serverem. Zařízení IP ME13 totiž všechny údaje nejen samo snímá, ale také vyhodnocuje a uchovává. Díky napojení meteostanice na domácí síť si poté můžete získaná data zobrazit na libovolném zařízení, tedy například tabletu či chytrém telefonu.

Jak již bylo naznačeno, meteostanice pracuje nejen s aktuálními informacemi o počasí, ale také s těmi historickými. Za další výhodu lze tedy považovat možnost nahlížení do statistik počasí za poslední týden nebo měsíc, či možnost krátkodobé předpovědi počasí přímo pro lokalitu vašeho obydlí.

Závěrem také nesmíme zapomenout na jednu z největších výhod této moderní meteostanice, a tou je její možnost snadného napojení na inteligentní dům.  Při správné instalaci tedy můžete díky meteostanici IP ME13 efektivně zautomatizovat zavlažování vaší zahrady, či vytápění domu a nastavování stínící techniky. Získáte tak nejen zvýšení komfortu vašeho bydlení, ale také vyšší úsporu energií.

Autor: |2017-07-31T23:21:53+02:008. 1. 2016|Komfort, Příslušenství|1 komentář

O autorovi:

Petr Mlejnek je nadšenec do informačních a komunikačních technologií. Kromě záliby v počítačích a mobilních telefonech se však také velmi zajímá o veškerou technologii, která je člověku schopna zlepšit a zpříjemnit život - včetně inteligentní elektroinstalace do domácnosti.

Jeden komentář

  1. Gumik 18.2.2016 v 10:00

    Je to drahe? Devet tisic skutecne neni malo. Kdyz ale porovnate, co vsechno to umi a s jakym pohodlim vsechny informace poskytne, mozna to prestane byt tak jednoznacne. Funkcne srovnatelne meteostanice nejsou levnejsi.

Komentáře jsou již uzavřeny.